Sala weselna Guzowatka

OPIS:


Obiekt realizuje funkcję usługową gastronomiczno – hotelową z częścią mieszkalną (gdzie usługą będą imprezy okolicznościowe, tj. wesela, chrzciny, jednodniowe konferencje itp. Zaplecze hotelowe i gastronomiczne pełni funkcję uzupełniającą).

Projektowany obiekt będzie miał formę trójbryłową opartą na rzucie wpisującym się w wydłużony prostokąt, na którą składać się będzie:
- część środkowa zawierająca na parterze: hole wejściowe z szatniami i portiernią, zaplecze sanitarne, kuchnię wraz zapleczem socjalnym, na piętrze: pomieszczenia hotelowe dla gości, część biurową i mieszkanie właścicieli obiektu, na poddaszu: część techniczno-gospodarcza zawierająca m.in. centrale wentylacyjne. Parter z piętrem zostanie skomunikowany klatkami schodowymi pełniącymi jednocześnie funkcje drogi ewakuacyjnej oraz parą schodów o charakterze reprezentacyjnym umieszczonych w środkowym holu parteru.
- część boczna lewa na którą składa się mniejsza jednoprzestrzenna sala zakończona półkolistymi schodami prowadzącymi na antresolę. Do sali od strony północnej będzie przylegać parterowa część techniczna zawierająca pomieszczeni do obsługi sali.
- część boczna prawa na którą składa się większa jednoprzestrzenna sala zakończona również półkolistymi schodami prowadzącymi na antresolę. Do sali od strony północnej będzie przylegać parterowa część techniczna.

Trzy główne bryły budynku zostaną zespolone jednokondygnacyjnymi łącznikami na dachach, których zaprojektowano tarasy. Dodatkowo obiekt będzie zawierał tarasy zewnętrzne wsparte na słupach oraz tarasy znajdujące się na poziomie terenu.
Obiekt będzie utrzymany w formie architektury klasycznej podkreślającej reprezentacyjny charakter funkcji jakie będzie spełniać.

Powierzchnia użytkowa obiektu: 3095,41m²; długość budynku: 114,75m; szerokość budynku: 28,25m; wysokość budynku: 9,97m; kubatura: 15051,26m³.
Miejsca hotelowe: łącznie 24 łóżka.
Miejsca konsumpcyjne: łącznie 400 osób.

ELEWACJE:
RZUTY:


KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA OGRODU:

W części frontowej ogrodu zaplanowano ogród formalny, z kwaterami obramowanymi strzyżonymi obwódkami żywopłotowymi. Wnętrze kwater wypełnione jest murawą trawnikową, na której rosną pojedyncze, formowane rośliny iglaste.

W częściach bocznych zaprojektowano niezależne ogrody obsługujące dwie sale weselne. Koncepcja zieleni tych ogrodów została oparta na swobodnych liniach kompozycyjnych, nawiązujących do układów kaligraficznych. Znaczną część zajmują rabaty żwirowe oraz murawa trawnikowa. Falisty przebieg ścieżek zapewnia zróżnicowane widoki na ogród z kilku perspektyw, co sprawia że ogród wydaje się jeszcze większy, ciekawszy i bardziej urozmaicony. W obydwu ogrodach znajduje się altana, która pełni funkcję rekreacyjną oraz ozdobną. Przy wyjściach z budynku usytuowano obszerne tarasy z widokiem na ogród.

W ogrodzie części wschodniej zaplanowano zbiornik wodny o powierzchni 60m² z zamkniętym obiegiem wody. Nad stawem zaprojektowano mostek, który stanowi bardzo atrakcyjny element małej architektury w niniejszym ogrodzie. Ciekawym elementem ogrodu jest również ławka usytuowana dookoła pnia istniejącego dębu.

W tylnej części ogrodu zachodniego zaplanowano nieduży plac zabaw (huśtawka, piaskownica i dwa bujaki). Niewielki staw otoczony jest przez wzniesienie z kaskadą z płaskich kamieni, po których spływa woda. Nad stawem usytuowano mostek, z którego można podziwiać zarówno kaskadę jak i cały ogród.